4.56 5 üzerinden
4.56
Udemy'de 659 yorum

Yalın Üretim Mühendisi/Uzmanı Yetiştirme Eğitim Programı

Günümüzde tüm şirketlerin bünyesinde çalışabileceğiniz bir yetkinliğe sahip olmak istiyorsanız doğru eğitimdesiniz !
Öğretmen:
Engineering Academy
3.575 öğrenci kaydoldu
Yalın Düşünce Yapısı
Yalın Bir Bakışa Nasıl Sahip Olabiliriz
Günümüz Dünyasındaki Durum ve Yalın Düşüncenin Sunduğu Çözümler
Yalın yönetim
Yalın Üretim Sistemi
Yalında Problemlere Bakış Açısı
Yalın İle Sürekli İyileştirme Yaklaşımı
Yalın Üretim Teknikleri
Kazien Yaklaşımı
Temel İsraflar
Kaizen Konuları
Kaizen Kültürü
Kaizen Yaklaşımı Uygulamaları
Görsel Yönetim
Görsel Fabrika
5S ile İşyeri Organizasyonu
5S Adımları

Değerli Arkadaşlar Merhaba;

Günümüzde mühendislik mesleği alanında talep ile karşılaştırıldığında bir arz patlaması yaşandığının sizlerde sanırım farkındasınızdır. Bu durum artarak devam edeceğe benziyor. Tabi bunun birçok farklı nedeni de var. Yani şuan ki durumda talep edilen seviyenin çok üzerinde mühendislik fakültesi mezunu bulunmaktadır. Böyle bir ortamda yetkinliklerinizi geliştirmek, hatta çalışabileceğiniz sektör alanlarını genişletmek oldukça avantajınıza olacaktır.

Sizlere şunu ifade edeyim, her şirkette arge merkezi yoktur, her şirket bir CAD/CAM/CAE programı kullanmaz, her şirket ürün üretmez bir hizmet sağlayıcısı da olabilir. Bir şirket kaynaklı imalat yaparken, diğer şirket döküm yapabilir, boya prosesi olabilir yada talaşlı imalat yapabilir, ilaç sektöründe olabilir, kimya sektöründe olabilir, küçük bir işletme olabilir yada global bir işletme olabilir, yada endüstriyel bir işletme yerine örneğin bir hastane olabilir yada bir otel vs…. gibi.

Tüm bu işletmelerin birçok farklılıkları var gördüğünüz gibi, fakat ortak olan bir nokta var o nedir derseniz, bir kuruluş ister hizmet üretsin ister ürün üretsin , ister büyük bir şirket olsun yada bir Kobi olsun ne olursa olsun devamlılığını sağlayabilmek için, rekabetçiliğini koruyabilmek için, büyüyebilmek için düne göre bugün çok daha verimli olması yarında bugüne göre bir adım daha ileride olması gerekir. Kısacası sürekli kendisini geliştirmeli ve ‘’Yalın bir Kuruluşa Dönüşmesi’’ gerekir. Maliyetlerini kontrol edebilmelidir, müşterisini memnun etmelidir, kayıp ve israflarını görmeli ve onlardan kurtulmalıdır. Peki bunları yapacak olanlar kimler derseniz tabi ki, yalın bakış açısını bir Dünya görüşü haline getirmiş olan ‘’Yalın Mühendisler/Uzmanlar ve onların liderlik yaparak gelişimlerini sağladığı tüm çalışanlarımız’’ olacaktır. Yani sizler yalın düşünce, yalın yönetim ve yalın teknikleri öğrendiğinizde ve uygulamaya başladığınızda sektörden bağımsız olarak her alanda çalışabilecek bir bakış açısına ve yetkinliğe sahip olacaksınız. Bugüne kadar yalın konusunda otomotivden, savunma sanayine, havacılıktan mobilya sektörüne, mermercisinden hizmet sağlayıcısına kadar birçok farklı alandaki işletmeye bu konuda eğitim ve danışmanlık verme imkanı buldum ve bu kadar değişik sektörlere girebilmemi sağlayan yetkinlik yalın bakış açısı oldu, bunu net olarak ifade edebilirim.

Kısacası özellikle çalışma alanınızı genişletmek istiyorsanız bu alanı düşünmenizi öneriyorum. Gerçekten keyifli bir alan olduğunu da keşfedeceksiniz. Bu alanda kendisini geliştirmek isteyen arkadaşlar için ‘’Yalın Üretim Mühendisi Yetiştirme Programı’’ adı altında sizlere bu eğitim programını hazırladık.  bu eğitim ile sizlere bu konuda kapsamlı bir içerik sunarak, meslek edinebileceğiniz bir eğitim programı oluşturduk.

Hepinize iyi çalışmalar dileriz, vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz…

 

You can view and review the lecture materials indefinitely, like an on-demand channel.
Definitely! If you have an internet connection, courses on Udemy are available on any device at any time. If you don't have an internet connection, some instructors also let their students download course lectures. That's up to the instructor though, so make sure you get on their good side!
4.6
4.6 5 üzerinden
659 Yıldız

Detaylı Oylama

Yıldız 5
324
Yıldız 4
231
Yıldız 3
85
Yıldız 2
13
Yıldız 1
6
c56f160602c91ef571d149440d38f067
30 Günlük Para İade Garantisi

Şunları içerir

21 saat isteğe bağlı video
Ömür boyu tam erişim
Mobil ve TVden erişim
Tamamlama Sertifikası

Arşiv

Danışmanlık Hizmeti Çalışma Saatleri

Monday 10.00 am - 15.00 pm
Tuesday 10.00 am - 15.00 pm
Wednesday 10.00 am - 15.00 pm
Thursday 10.00 am - 15.00 pm
Friday 10.00 am - 15.00 pm
Saturday Closed
Sunday Closed
Layer 1