4.78 5 üzerinden
4.78
Udemy'de 125 yorum

Üretim, Planlama ve İmalat Mühendisliği Eğitim Programı

Üretim, İmalat, Planlama, Sürekli İyileştirme, Lojistik Gibi Birçok Konuda Kapsamlı Bir Eğitim Sizleri Bekliyor !
Öğretmen:
Engineering Academy
1.438 öğrenci kaydoldu
Üretim, Planlama, Sürekli İyileştirme Metodolojileri ve İmalat Yöntemleri Konusunda Kapsamlı Bilgiler Edineceksiniz !
Üretim, Üretimin amacı, Üretim Sistemleri, Üretimin İmalat ile Olan Farkları, Üretim Süreçlerinin Temel Bileşenleri konusunda bilgi edineceksiniz !
Endüstri ve Sanayi Kavramları, Sanayinin Zaman İçerisinde Gelişimiyle birlikte, Endüstriyel Devrimlerin Ortaya Çıkış Sırası ve Özelliklerini Öğreneceksiniz !
Seri Üretim, Kesikli Üretim, Karma Üretim, Proje Tipi Üretim Gibi Birçok Üretim türünün Özellikleri ve Birbiri İle Farklarını Öğreneceksiniz !
Üretim Planlama, Planlama Türleri, Şirketlerde Operasyonel ve Stratejik Planlama İle İlgili Bilgiler Edineceksiniz !
Üretim ve Talep Tahmini Arasındaki İlişki, Talep Tahmini, Talep Tahmini İlkeleri ve Temel Türleri İle İlgili Bilgiler Alacaksınız !
Üretim Planlamada Süreç Yaklaşımı, Üretim Planlama Fonksiyonları ve Metodlarıyla İlgili Bilgiler Edineceksiniz !
İtme ve Çekme Sistemleri, Çalışma Şekilleri, Birbirleri Arasındaki Farklar nelerdir bunları öğreneceksiniz !
Kapasite, Makina Yükleme, Adam Saat Hesapları, Üretim Planlama Türleri, Tablolama ve Çizelge Oluşturma Konularını Göreceksiniz!
Stok Yönetimi, Sipariş Yönetimi, Stokların Türleri, ABC Analizleri ile Stokların Seviyelendirilmesi, Ekonomik Sipariş Modeli Gibi Konuları Göreceksiniz !
ERP Nedir ? MRP Nedir ? Bunlar Arasındaki Farklar Nelerdir? MRP ve MRP II Sistemlerinin Entegrasyonu, Ürün Ağaçları ve Türleri Konularını Öğreneceksiniz !
Üretimde Malzeme Akışı, İç Lojistik, Akış ve Çevrim Süreleri, FLRS Sistemleri, Küçük Parçaların Stoklanması ve Dağıtılması konularını öğreneceksiniz !
Flow Rack Raf Tasarım Prensipleri, Büyük Parçaların Stoklanması, Standart iş ve İç Lojistik Akışı İlişkileri Konularını Göreceksiniz !
Mikara Unpan Metodu, İç Lojistikte Çakışmalar, İç Lojistik Akışı Nasıl Olmalı, İç Lojistikte İş Güvenliği Konularıyla İlgili Bilgiler Alacaksınız !
İç Lojistikte Dolly Kullanımı ve Avantajları, Üretimde Parça Besleme Metodlarında Göz Önüne Alınması Gereken Temel Unsurlar Neler Bunları Öğreneceksiniz !
İç Lojistikte, Jundate, Junbiki, Tomobiki, Kowake, Minomi, Exchange, Oyoko, SPS gibi Metodların Neler Olduğunu Öğreneceksiniz !
İç Lojistik Tasarımında Neler Yapacağız, İç Lojistiğin İyileştirilmesi, İç Lojistikte Performans Göstergeleri Neler Olabilir Bu konuları Göreceğiz !
Bakım Faaliyetleri, Reaktif ve Proaktif Bakım Yaklaşımları, Bakım Metodlarının Tarihi Gelişimi gibi Konuları Öğreneceksiniz !
TPM Nedir ? Genel Prensipleri Nelerdir ? TPM Uygulayan Şirketlerde Ne Gibi Ölçülebilir Kazançlar Elde Edilmektedir ? Bu Konuları Öğreneceksiniz !
Verimlilik, Etkinlik ve Üretkenlik Kavramları Nedir, Neden Önemlidir ve Nasıl Hesaplanır Bu Kısımları Öğreneceksiniz !
TPM 8 Temel Sütunu ve TPM İçerisinde Tanımlanan 16 Büyük Kayıp Neler Bunların Detaylarını Öğreneceksiniz !
TPM Uygulama Aşamasında Temel Adımlar, TPM Ödüllendirme Süreci, OEE nedir ve Nasıl Hesaplanır Gerekli Bilgileri Alacaksınız !
WCM - Dünya Klasında Üretim Nedir ? Temel Yapısı Nasıldır ? Neden WCM Uygulamalıyız? Bu Gibi Konuları Öğreneceksiniz !
İş Güvenliği, Kayıp İsraf Analizleri, Odaklanmış İyileştirme, Otonom Aktiviteler, Profesyonel Bakım, Kalite, Lojistik, İnsan Gelişimi, Erken Yönetim ve Çevre !
WCM' de KPI ve KAI Kavramları ve WCM 7 Adım Yaklaşımları Detaylarını Göreceksiniz !
Bakım Faaliyetlerinde MTBF ve MTTR Gibi Kavramlar Nedir ve Nasıl Hesaplanır bunları Öğreneceksiniz !

Merhaba Değerli Arkadaşlar;

Sizler için hazırladığımız kapsamlı bir eğitim programıyla yine sizlerleyiz. Bu eğitimde konumuz Planlama, Üretim, İmalat, İç lojistik ve Sürekli İyileştirme Mühendisliği/Uzmanlığı üzerine olacak. Gerçekten kapsamlı bir eğitim programı sizleri bekliyor.

Eğitimde temel olarak 4 bölümümüz bulunmaktadır. Bunlar;

  • Üretim ve İmalat Bölümü
  • Üretim Planlama, Stok Yönetimi ve İç Lojistik Bölümü
  • Sürekli İyileştirme Yaklaşımları Bölümü
  • İmalat Yöntemleri ve Teknolojileri Bölümü

şeklindedir. Bu 4 temel bölüm altında kapsamlı bir içerik serisini sizlere sunuyoruz. Günümüzde hangi sektöre çalışırsanız çalışın ya bir ürün yada bir hizmet üretiyoruz veya ikisini bir arada sağlıyoruz. Bu açıdan konuya baktığımızda biz teknik insanlar olarak aslında sürekli olarak üretim faaliyetleri, üretimin planlanması faaliyetleri, iç lojistik işlemleri, kullandığımız imalat yöntemleri ve tüm süreçlerimizin sürekli daha iyiye gitmesi için sürekli iyileştirme yaklaşımlarıyla alanlarında çalışmalar yapıyoruz. Endüstriyel ortamlarda göreve alan çok büyük bir çoğunluk bu 4 temel faaliyet içerisinde görev alıyor. İşte tam bu noktada bu 4 temel alanda size kapsamlı bir içerik sunarak kariyerinize değer katmayı hedefliyoruz.

Şuan öğrenci olabilirsiniz, yeni mezun olabilirisiniz, iş arayış sürecinde olabilirsiniz veya herhangi bir işletmede çeşitli pozisyonlarda çalışıyor olabilirsiniz. Bu pozisyonlardan hangisine olursanız olun bu 4 temel alanda bilgi sahibi olmak kariyeriniz açısından size çok büyük katma değer sağlayacaktır. Çünkü bütün işletmelerde bu 4 temel faaliyetin mutlaka oluğunuz görüyoruz. Bütün işletmeler bir üretim yapıyorlar,  bütün işletmeler üretim için bir planlama yapıyorlar, bütün işletmeler fabrikaları içerisinde taşıma yani iç lojistik faaliyetleri yapıyorlar, üretim için çeşitli imalat yöntemleri kullanıyorlar ve bütün işletmeler rekabet güçlerini ve karlılıklarını koruyabilmeleri için sürekli iyileştirme faaliyetleri yapmaları gerekiyor. İşte bu açıdan konuyu değerlendirdiğinizde bu eğitim vasıtasıyla bu 4 temel konu başlığında bilgiler edinmek çalışma hayatınız açısından size en yüksek katma değeri sağlayacak bir eğitim süreci olacaktır. Size bu farkındalığı aktarabildiğimizi düşünüyoruz. Tüm soru, görüş ve önerilerinizi bize her zaman yazabilirsiniz, yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız…

Hepinize iyi çalışmalar dileriz, vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz…

Saygılarımızla

 

You can view and review the lecture materials indefinitely, like an on-demand channel.
Definitely! If you have an internet connection, courses on Udemy are available on any device at any time. If you don't have an internet connection, some instructors also let their students download course lectures. That's up to the instructor though, so make sure you get on their good side!
4.8
4.8 5 üzerinden
125 Yıldız

Detaylı Oylama

Yıldız 5
87
Yıldız 4
27
Yıldız 3
5
Yıldız 2
4
Yıldız 1
2
ac1eb80cb9ab3f4bbfc6fddc1e766e32
30 Günlük Para İade Garantisi

Şunları içerir

42 saat isteğe bağlı video
Ömür boyu tam erişim
Mobil ve TVden erişim
Tamamlama Sertifikası

Arşiv

Danışmanlık Hizmeti Çalışma Saatleri

Monday 10.00 am - 15.00 pm
Tuesday 10.00 am - 15.00 pm
Wednesday 10.00 am - 15.00 pm
Thursday 10.00 am - 15.00 pm
Friday 10.00 am - 15.00 pm
Saturday Closed
Sunday Closed
Layer 1